layouty avatary a ostatní grafiku najdeš v rubrice na téma.!!xD

podiv se na můj druhý blog proti týrání koní!!tu!!
nepodporujte týrání koní !!!
(blog ještě není kompletně zrekonstruovaný!)

dočasný dess

Září 2009

klikačka pro tapíra

29. září 2009 v 17:49 | avina |  ostatní


doufám že líbí....

zápis SBÉÉ??

29. září 2009 v 17:30 | avina |  SBéé
tak SB zapisujte se ........(pokud chcete být stále mým SBénkem!! )

napište:
adresa blogu:
přezdívka:

a pro ty kdo chtějí být mým SBéénkem napíšou:

adresu blogu:
přezdívku
co na diplomek::

a pro ty moje SBéénka která se zapíšou :


plemeno???

28. září 2009 v 18:17 | avina |  postřehovky
1)co je to za plemeno??
2)co na diplom??
prvni dva dostanou diplomek!!!

chody koní

27. září 2009 v 8:19 | avina |  chody koní

KoníčekKROK

je nejpomalejší chod koně,o rychlosti pouhých 7-8 km/hod.,ale nejdůležitější,protože je nejméně namáhavý. Koně při něm vydrží nejdéle pracovat. Chladnokrevníci pracují při těžké práci pouze v kroku. Je čtyřdobý-slyšíme údery všech čtyř kopyt. Tělo je v každé fázi kroku neseno a podpíráno nejméně dvěma končetinami. Rozeznáváme krok střední,prodloužený a shromážděný. (Někteří koně se pohybují tzv. mimochodem,při které slyšíme pouze dva údery-zároveň vykročí a došlápnou končetiny na jedné straně.)


KLUS

je druhým chodem koně, často používán pro překonávání delších vzdáleností (pod sedlem i v zápřahu,) Je středně rychlý (15km/h),dvoudobý-současně se při něm odrážejí diagonální (protilehlé) končetiny.Tělo se na okamžik ocitá v momentu vznosu-není podpíráno ani jednou končetinou.Podle síly odrazu rozlišujeme klus pracovní,střední (prostornější),prodloužený a shromážděný. Lidé vyšlechtili i několik plemen,která jsou zaměřena pouze na velmi rychlý klus a jejich dostihy se nazývají klusácké. Jde např. o amerického,orlovského, francouzského klusáka. (Tato plemena dosahují na kratší vzdálenost rychlosti až 40km/h.)CVAL

patří mezi nejrychlejší a nejnamáhavější chody pro koně o rychlosti přibližně 30km/h.) Je třídobý a podle toho,která končetina vykoná poslední (tedy třetí) dobu,rozlišujeme cval na levou nebo pravou nohu. Ve volnosti si kůň volí nohu,na kterou chce cválat,sám,když je unavený,vystřídá je. Pod jezdcem tak činí na pobídku. Také ve cvalu je moment vznosu,kdy tělo není podpíráno žádnou končetinou. Rozlišujeme cval pracovní,střední,prodloužený a shromážděný. Trysk je pojem nesprávně užívaný pro vystupňovaný cval. Po celém světě se konají dostihy anglického plnokrevníka-jediného plemene vyšlechtěného pouze pro rychlost. .

VYHAZOVÁNÍ


je přirozenou reakcí koně na vnější podněty a pochází z doby,kdy koně ještě žili divoce v přírodě a byli loveni šelmami. Když koni šelma skočila na hřbet,snažil se ji vyhazováním shodit. Později toho využili lidé nejprve při výcviku koní,kteří se vyhazováním na jezdcovu pobídku zbavovali nepřátel. Později se tento prvek stal cvikem vysoké jezdecké školy a dnes je možné ho vidět např. ve Španělské jezdecké škole ve Vídni. Může být však i výrazem vzdoru a neochoty pracovat pod sedlem nebo jen ,,radostí ze života" a součástí bojů hřebců.vzpínání
při vzpínání se kůň staví na zadní nohy a zvedá přední nohy,popřípadě jimi hrabe. V přírodě je součást soubojů hřebců,u jezdeckých koní považujeme za nectnost nebo zlozvyk (kůň se např. vzepne před skokem a odmítá jít dopředu,také při leknutí může následovat vzepnutí…) Vzpínání na pobídku jezdce je opět součástí výcviku koně ve Španělské jezdecké škole ve Vídni,také v cirkusech je oblíbenou efektní podívanou. Pokud se s vámi při ježdění kůň nečekaně postaví na zadní,je potřeba přesunout těžiště co nejvíc ke krku,aby se s vámi kůň nepřeklopil a nezpůsobil vám těžké zranění.


skok
je cvalovým pohybem,záď a hřbetní svalstvo zvedne předek,kůň silně podsadí zadní končetiny,odrazí se a skáče. Přední nohy potom zachytí tělo při doskoku. Skoky jsou pro koně poměrně obtížné,protože tělo je uzpůsobeno běhu, nikoli častému skákání. Také po stranách položené oči způsobují to,že koni zmizí ze zorného úhlu překážka a je pro něj obtížné odhadnout správnou vzdálenost odrazu. Proto je při parkurech důležitá včasná pobídka jezdce a dobrá souhra s koněm.
váleníje pro koně přirozené,zbavuje se tak parazitů a drbe se,prokrvuje kůži. Kůň si nejprve vybere vhodné místo (často prachové nebo blátivé),klekne si na přední nohy,poté složí pod sebe zadní nohy a začne se válet. Často se i při válení převaluje,proto je potřeba dbát na bezpečnost,pokud stojíte poblíž (koně se rádi válejí např. po vykoupání nebo plavení)! Také box by měl být dostatečně prostorný,aby v něm kůň během válení neuvízl-pak je zapotřebí rychlé pomoci! Válení,neklid,pocení či kopání po břiše však může být příznakem velice nebezpečného onemocnění-koliky. V takovém případě je třeba začít koně provádět a neprodleně volat veterináře.
ležení

Koně stejně jako další domácí zvířata odpočívají vleže. Zejména hříbata tráví zpočátku svého života až 7 hodin spánkem. Čím je kůň starší,tím méně často si lehá. Koně obvykle leží s nohama podloženýma pod tělem,mají-li však dostatek prostoru,mohou ležet na boku s nataženýma nohama. Při vstávání se koník nejprve vzepře na přední nohy,poté vstává zadními. Mezi těmito fázemi je ,,sed",který bývá využíván u cirkusových koní.

pro SB

26. září 2009 v 17:18 | avina |  pro my SBéénka♥♥♥

vyrábím klikačky

25. září 2009 v 16:31 | avina |  moje kecy
ahooj


dnes jsem konečně pochopila jak se dělají klakačky:)

chcete klikačku??

vyplnte tohle:

adresu blogu:
jméno:
co na klikačku(obrázek):
pokud chceš na klikačku text napiš:adélka:)

25. září 2009 v 16:15 | avina |  rodokmeny a původy
kopíruj ze zdrojem!!(moje práce)

ůpravy jsou u konce:)

25. září 2009 v 15:53 | avina |  moje kecy

ahooj


už jste si asi všimli že mám nová dess i nove menu:):):):)
doufám že líbí tak a ůpravy blogu jsou u konce:):):):):)
ůpravy!

21. září 2009 v 17:54 | avina |  moje kecy

ahooj!!!od dneška budou zahájeny
ůpravy tohoto blogu!
těšte se na:
-nový dess
-víc článků o koních
-hezčí menu
-víc grafiky

upravený obrázek 0.1

20. září 2009 v 19:40 | avina |  graphic
zdroj pro tebe:

nestíhám

17. září 2009 v 18:41 | avina |  moje kecy

ahoj

tak to už fakt nestíhám...
mám docela dost často zákazy :ham
na PC a taky se omlovám mým
SB
moc jsem neobíhala moje
SB tak to berte na vědomí...falabella

11. září 2009 v 19:40 | lyl |  designy
podívej se na tuto
stránku a pokud design chceš napiš na email ceskova.a@seznam.cz

star stable 4

6. září 2009 v 20:34 | lyl-salvatora |  ostatní
no konečně jsem se dočkala star stable 4!!


nedávno mi přišel pony club
a tam bylo i star stable 4
ta hra je fakt boží!!
tady je web kde jsou kladené otázky na star stable 1,2,3,4


tady je jako bonus pár obrázků a videí::
zdroj:tadynauždění koně

2. září 2009 v 18:16 | avina |  učíte se jezdit???
První krok
Nejprve zkontrolujte,zda není nánosník a podhrdelník zapnutý.Uzdečku si nechte pověšenou za nátylník na ruce.Opatrně stáhněte ohlávku,ale nechejte ji viset na krku.Je to velmi důležité,protože tak můžete v případě potřeby koně snadno přidržet.
Druhý krok
Někteří koně vědí co příjde a tak vyplazují jazyk.Přetáhněte otěže přes hlavu,a tím máte obě ruce volné pro další úkony.
Třetí krok
Pravou rukou držte uzdečku a součastně i koňovu hlavu.Levý palec vložte koni do koutku huby (to je bezzubá část čelisti,takže se nemusíte bát),Zvíře ji otevře a vy šetrně zasuňte udidlo.Musíte si dát pozor,abyste koně neuhodili do zubů.
Čtvrtý krok
Teď má zvíře udidlo v hubě.Přetáhněte nátylník přes uši tak daleko,aby se nacházely v prostoru mezi nátylníkem a čelenkou.Tento úkon musíme provádět velmi opatrně,protože kůň bývá na uši zvlášť citlivý.Důležité při tom je,aby se kožené řemínky nepřekroutily a byly volně a hladce položené na koňově hlavě.Jinak by ho totiž mohly dřít.Přes čelenku přehoďte kštici.
Pátý krok
A teď se musí celí tento kožený postroj na koňské hlavě zapnout.Postupuje se odshora dolů,to znamená,že nejprve zapnete podhrdelník a pak teprve nánosník.Některé uzdečky mají ještě další řemínek před nánosníkem,tzv.podbradní řemínek,který se utahuje pod udidlem.
Poslední krok
Zkontrolujte,zda všechny řemínky správně sedí.Neměly by se utahovat moc těsně,pod nánosník by mělo být možné volně zasunout dva prsty.Podhrdelník by měl být utažen tak,že se pod něj dá strčit celá pěst.Úplně nakonec obejdete koně ze všech stran a znovu zkontrolujete,zda jsou všechny řemeny na svém místě,zapnuté a nikde koně netlačí či neškrtí.
zdoj:my ♥♥♥SBéé♥♥♥